вторник, 24 мая 2016 г.

Trwałe płoty z drewna

Trwałe ogrodzenia drewniane

Niewłaściwie zabezpieczone ogrodzenia drewniane błyskawicznie się destruują i mogą ostatecznie zgubić swój pierwotny czar i cechy. Decydując się na używanie drewna na płot warto poznać sposoby pielęgnacji oraz konserwacji takiego płotu. Tylko wtedy zdołamy upajać się jego pięknem przez długi okres czasu.

Wszystkie prace konserwujące płot z drzewa należy zacząć od odpowiedniego i skrupulatnego przygotowania towaru na ogrodzenie, gdyż od tego zależy rezultat końcowy własnych prac. Przed zastosowaniem produktów do ochrony i dekoracji sztachet z drzewa niezbędne jest oszacowanie, czy drewno jest czyste, suche oraz czy nie nosi objawów biokorozji. Dopiero po zwieńczeniu obróbki drewna na płot zdołamy przejść do aplikacji preparatów konserwujących.

Pielęgnację, głównie w przypadku ascetycznego drewna ogrodzeniowego, winnyśmy rozpocząć od naniesienia 1-2 warstw bezbarwnego impregnatu technicznego, który zabezpiecza drewno ogrodzeniowe przed grzybami, sinizną tudzież robalami. Kiedy zabezpieczymy już nasze płot przed postępem biokorozji, powinno się nanieść kolejne preparaty, jakie ochronią je przed wyznacznikami atmosferycznymi- wodą oraz promieniowaniem UV. Jeżeli reflektujemy zdołać zachować naturalny kolor drewna naszego ogrodzenia, powinniśmy zastosować bezbarwny lakier do użyć zewnętrznych. Jeśli natomiast zależy nam na nadaniu naszemu płotu sprecyzowanego koloru, powinniśmy sięgnąć po impregnat koloryzujący lub lakierobejcę.

W pierwszym przypadku preparat konserwujący wsiąknie w drzewo, zabezpieczy płot od wewnątrz, jednakże nie utworzy na jego powierzchni zabezpieczającego filmu. Ochronione w ów sposób ogrodzenie pozostanie matowe i miłe w dotyku. Jeżeli zależy nam na lepszej i trwalszej ochronie płotu, winniśmy wdrożyć lakierobejcę. Lakierobejca utworzy na nawierzchni malowanego płotu lakierowy film, jaki efektywniej niż w wypadku impregnatu kamufluje ogrodzenie przed ujemnym działaniem warunków atmosferycznych.

Jak widać aby płoty z drewna były trwałe trzeba przeznaczyć im dużo uwagi oraz opieki.

Totalnie inaczej jest w przypadku ogrodzeń plastikowych. Ten rodzaj płotów jest w pełni wytrzymała na warunki atmosferyczne przez co nie wymaga konserwacji. Ogrodzenia z plastiku nie podlegają także biokorozji dlatego służą swoim posiadaczom przez długi czas.

Комментариев нет:

Отправить комментарий